Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.28

? ?
Väst giv
alla i zon
#
9532
Dkn943
94
kn2
#
D8
E1087
Dkn10
9763
#
EK
K2
EK7532
E104
#
kn10764
65
86
KD85

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N22452
S22452
Ö10119811
V10119811
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 Ö+3 5 -150 32.0/0.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT Ö+3 Kn -210 30.0/2.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 5 V= Kn -600 26.0/6.0
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Mari Segerberg - Kerstin Boberg 5 V= Kn -600 26.0/6.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Hans Ryning - Gösta Wiik 5 V= D -600 26.0/6.0
Mona Berge - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 Ö+1 7 -620 22.0/10.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3NT Ö+2 6 -660 13.0/19.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT Ö+2 Kn -660 13.0/19.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö+2 5 -660 13.0/19.0
Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT Ö+2 7 -660 13.0/19.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Lisbeth Engdahl - Claes Engdahl 3NT Ö+2 8 -660 13.0/19.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT Ö+2 5 -660 13.0/19.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Östen Svantesson - Mats Holm 3NT Ö+2 5 -660 13.0/19.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT V+2 3 -660 13.0/19.0
Anita Persson - Susanne Ramel Klas Bellander - Alf Roos 3NT Ö+3 K -690 3.0/29.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3NT Ö+3 Kn -690 3.0/29.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Åke Kajrup - Jan Öhman 6NT V= 4 -1440 0.0/32.0
Karin Sjögren - Lisa Camp     - 10.7/-