Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.28

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
E76
D63
65
kn10953
#
D1052
1054
E1093
62
#
K943
Ekn87
872
D4
#
kn8
K92
KDkn4
EK87

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N107768
S107768
Ö35665
V35665
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Bodil Mörnstad - Carin Millar 1NT S+3 9 180 31.0/1.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Karin Sjögren - Lisa Camp 1NT S+3 3 180 31.0/1.0
Klas Bellander - Alf Roos Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT S+2 2 150 25.0/7.0
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 1NT S+2 10 150 25.0/7.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1NT S+2 2 150 25.0/7.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 1NT S+2 3 150 25.0/7.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Anita Persson - Susanne Ramel 3 N+1 3 130 18.0/14.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 S= 5 130 18.0/14.0
Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 S+2 2 130 18.0/14.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Stig Unoson - Björn Klefbohm 1NT S+1 2 120 13.0/19.0
Lisbeth Engdahl - Claes Engdahl Birgit Hartman - Elsa Olsson 1NT S+1 2 120 13.0/19.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 V-2 Kn 100 10.0/22.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1NT S= 2 90 8.0/24.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Östen Svantesson - Mats Holm 2 V-1 Kn 50 6.0/26.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S-1 2 -100 3.0/29.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S-1 2 -100 3.0/29.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT S-2 10 -200 0.0/32.0
Karen Nielsen - Thomas Davy     - -/18.1