Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.28

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
K643
kn5
D10
EDkn54
#
Dkn72
KD84
95
K92
#
1098
E109
kn87
8763
#
E5
7632
EK6432
10

Optimalt kontrakt: 5 S= 600
 NT
N911889
S911889
Ö21543
V31543
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Kajrup - Jan Öhman Karin Sjögren - Lisa Camp 3NT N+2 10 660 32.0/0.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT S+1 7 630 30.0/2.0
Östen Svantesson - Mats Holm Karen Nielsen - Thomas Davy 5 S= K 600 27.0/5.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT N= 10 600 27.0/5.0
Mona Berge - Ulla Öberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 V-4 D 200 24.0/8.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3 S+2 K 150 22.0/10.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 S+2 K 130 19.0/13.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 S+1 4 130 19.0/13.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3 S= K 110 11.0/21.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Klas Bellander - Alf Roos 3 S= K 110 11.0/21.0
Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 S+1 4 110 11.0/21.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 N= 9 110 11.0/21.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Lisbeth Engdahl - Claes Engdahl 3 S= 9 110 11.0/21.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 S+1 K 110 11.0/21.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 5 S-1 8 -100 4.0/28.0
Anita Persson - Susanne Ramel Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT S-2 K -200 1.0/31.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 N-2 E -200 1.0/31.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson     - 20.8/-