Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par Simultan TL: Gun 2017-08-28

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.28

? ?
Nord giv
ingen i zon
#

Kkn54
kn7
ED106543
#
1093
E109
E962
972
#
KD754
3
KD1083
Kkn
#
Ekn862
D8762
54
8

Optimalt kontrakt: 4D Ö-2 300
 NT
N831056
S831056
Ö38287
V49287
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Östen Svantesson - Mats Holm Karen Nielsen - Thomas Davy 5 S= 10 450 31.0/1.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Karin Sjögren - Lisa Camp 4 N+1 3 450 31.0/1.0
Anita Persson - Susanne Ramel Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 S= E 420 28.0/4.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 Ö-3 8 150 26.0/6.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 4D Ö-1 8 100 24.0/8.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Stig Unoson - Björn Klefbohm 4 V-1 E 50 20.0/12.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 Ö-1 8 50 20.0/12.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 Ö-1 8 50 20.0/12.0
Mona Berge - Ulla Öberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 5 N-2 3 -100 14.0/18.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Lisbeth Engdahl - Claes Engdahl 5D N-1 K -100 14.0/18.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 N-2 3 -100 14.0/18.0
Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 Ö= 8 -110 9.0/23.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 Ö= 8 -110 9.0/23.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 N-3 8 -150 6.0/26.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 5D N-2 K -300 3.0/29.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Klas Bellander - Alf Roos 5D N-2 K -300 3.0/29.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Hans Ryning - Gösta Wiik 5D N-3 3 -500 0.0/32.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson     - 20.8/-