Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Syd giv
alla i zon
#
K87
KD4
D94
10432
#
D92
Ekn10
Kkn2
Dkn87
#
1063
863
E653
EK6
#
Ekn54
9752
1087
95

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N44654
S44654
Ö88778
V99789
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 2NT V-1 7 100 40.0/2.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Daniel Matus - Anders Ingels 3NT V-1 6 100 40.0/2.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Peter Moricz - Mats Andersson 3NT V-1 7 100 40.0/2.0
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT V= K -90 34.0/8.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT V= 2 -90 34.0/8.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 1NT V= K -90 34.0/8.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 V+1 K -110 30.0/12.0
Ulla Borgström - Monica Wester Håkan Linse - Jan Rönnow 1NT V+1 7 -120 22.0/20.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 1NT V+1 2 -120 22.0/20.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NT V+1 K -120 22.0/20.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 1NT Ö+1 4 -120 22.0/20.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 1NT V+1 4 -120 22.0/20.0
Eva Landin - Marianne Andersson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT V+1 3 -120 22.0/20.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT V+1 Kn -120 22.0/20.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 1NT V+2 2 -150 9.0/33.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT V+2 2 -150 9.0/33.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Mona Andersson - Ulf Schjånberg 1NT V+2 7 -150 9.0/33.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 1NT V+2 4 -150 9.0/33.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT V+2 K -150 9.0/33.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Greger Jonsson - Marianne Falck 1NT V+2 K -150 9.0/33.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Anders Freij - Karin Brundell-Freij 1NT Ö+3 4 -180 2.0/40.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 1NT V+4 K -210 0.0/42.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman     - 17.3/-