Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D
KD62
108762
D52
#
E754
kn10943
E93
7
#
K8632

K54
EK1096
#
kn109
E875
Dkn
kn843

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -1430
 NT
N45615
S35615
Ö987128
V987128
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Davy - Karen Nielsen Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö-1 D 100 42.0/0.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 2 Ö+2 D -170 40.0/2.0
Anders Freij - Karin Brundell-Freij Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 Ö+2 D -200 37.0/5.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 Ö+3 Kn -200 37.0/5.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 Ö+4 D -230 34.0/8.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Mona Andersson - Ulf Schjånberg 4 Ö= Kn -620 31.0/11.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö= D -620 31.0/11.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö+1 Kn -650 20.0/22.0
Peter Moricz - Mats Andersson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö+1 9 -650 20.0/22.0
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö+1 D -650 20.0/22.0
Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 4 Ö+1 Kn -650 20.0/22.0
Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 Ö+1 D -650 20.0/22.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Greger Jonsson - Marianne Falck 4 Ö+1 D -650 20.0/22.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö+1 D -650 20.0/22.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö+1 5 -650 20.0/22.0
Eva Landin - Marianne Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö+1 D -650 20.0/22.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+2 D -680 6.0/36.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö+2 E -680 6.0/36.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö+2 D -680 6.0/36.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö+2 D -680 6.0/36.0
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 Ö+2 D -680 6.0/36.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Daniel Matus - Anders Ingels 6 Ö= Kn -1430 0.0/42.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson     - 17.2/-