Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Väst giv
alla i zon
#
865
Dkn652
4
10532
#
1073
E7
KD1082
D98
#
Ekn42
3
Ekn973
kn74
#
KD9
K10984
65
EK6

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N73956
S73956
Ö510487
V59487
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 3D S= K 730 42.0/0.0
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 S= K 620 40.0/2.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V-3 D 300 38.0/4.0
Peter Moricz - Mats Andersson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 5D Ö-1 K 200 35.0/7.0
Daniel Matus - Anders Ingels Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5D Ö-1 K 200 35.0/7.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S+1 2 170 32.0/10.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S= K 140 29.0/13.0
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Agneta Johansson - Lars Svensson 2 S+1 K 140 29.0/13.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö-1 E 100 23.0/19.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Anders Freij - Karin Brundell-Freij 5 Ö-1 E 100 23.0/19.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-1 E 100 23.0/19.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 5 Ö-1 E 100 23.0/19.0
Ulla Borgström - Monica Wester Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S-1 K -100 16.0/26.0
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S-1 K -100 16.0/26.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 S-1 K -100 16.0/26.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 V+1 E -130 6.0/36.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö= E -130 6.0/36.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Håkan Linse - Jan Rönnow 3 Ö+1 K -130 6.0/36.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Björn Karlsson - Ann Bomark 3 Ö+1 E -130 6.0/36.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 Ö+1 K -130 6.0/36.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 Ö+1 E -130 6.0/36.0
Eva Landin - Marianne Andersson Greger Jonsson - Marianne Falck 4 V= D -130 6.0/36.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg     - 16.9/-