Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
K84
E4
632
D9542
#
E2
D10832
Kkn7
1083
#
Dkn9765
kn6
9854
7
#
103
K975
ED10
EKkn6

Optimalt kontrakt: 5D Ö-3 500
 NT
N107859
S117859
Ö26483
V26483
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Bergström - Christer Löfgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT S+1 3 630 42.0/0.0
Daniel Matus - Anders Ingels Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3NT N= D 600 33.0/9.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT S= 3 600 33.0/9.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 3NT S= 2 600 33.0/9.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT S= 3 600 33.0/9.0
Eva Landin - Marianne Andersson Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT S= 3 600 33.0/9.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT S= 2 600 33.0/9.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S= 3 600 33.0/9.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT S= 3 600 33.0/9.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 V-4 4 200 24.0/18.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mona Andersson - Ulf Schjånberg 1NT N+2 D 150 21.0/21.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 Ö-3 E 150 21.0/21.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Anders Freij - Karin Brundell-Freij 4 N= D 130 18.0/24.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N= D 110 16.0/26.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 Ö-1 E 50 14.0/28.0
Peter Moricz - Mats Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S-1 3 -100 9.0/33.0
Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors Anita Olofsson - Ulf Öjing 3NT N-1 9 -100 9.0/33.0
Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT S-1 3 -100 9.0/33.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Björn Karlsson - Ann Bomark 5 N-1 D -100 9.0/33.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 2 V= E -110 4.0/38.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N-2 7 -200 1.0/41.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT S-2 8 -200 1.0/41.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - -/19.0