Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
K832
862
ED82
D4
#
ED1054
Kkn5
753
kn7
#

D9743
Kkn964
963
#
kn976
E10
10
EK10852

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N105598
S95598
Ö37834
V37834
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Karlsson - Ann Bomark Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT N+2 6 660 42.0/0.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 3NT N+1 6 630 38.0/4.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+1 4 630 38.0/4.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N+1 6 630 38.0/4.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S= Kn 140 34.0/8.0
Peter Moricz - Mats Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S+2 7 130 27.0/15.0
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S+1 7 130 27.0/15.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 S+1 7 130 27.0/15.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3 S+1 3 130 27.0/15.0
Eva Landin - Marianne Andersson Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 3 S+1 Kn 130 27.0/15.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 S= 5 130 27.0/15.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 1NT N+1 4 120 20.0/22.0
Ulla Borgström - Monica Wester Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S+1 Kn 110 15.0/27.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S+1 E 110 15.0/27.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Freij - Karin Brundell-Freij 3 S= 3 110 15.0/27.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 S+1 5 110 15.0/27.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Thomas Davy - Karen Nielsen 2 S= 5 90 10.0/32.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Håkan Linse - Jan Rönnow 3 S-1 E -100 7.0/35.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S-1 4 -100 7.0/35.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 5 S-2 7 -200 3.0/39.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT N-2 4 -200 3.0/39.0
Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors Daniel Matus - Anders Ingels 3NT N-4 3 -400 0.0/42.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan     - -/20.6