Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
K10943
E65
kn
D875
#
Dkn5
972
K8432
E9
#
E862
KD43
E1096
3
#
7
kn108
D75
Kkn10642

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N82342
S81242
Ö4111088
V4111088
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V-2 3 100 42.0/0.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö-1 7 50 39.0/3.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 5 Ö-1 7 50 39.0/3.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö= 7 -110 36.0/6.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Mona Andersson - Ulf Schjånberg 1NT V+1 4 -120 33.0/9.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT V+1 10 -120 33.0/9.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö+1 7 -130 24.0/18.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö+1 7 -130 24.0/18.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+1 7 -130 24.0/18.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 3 Ö+1 7 -130 24.0/18.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Eva Landin - Marianne Andersson 3 V+1 10 -130 24.0/18.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 V+1 2 -130 24.0/18.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 Ö+1 7 -130 24.0/18.0
Peter Moricz - Mats Andersson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö= 7 -140 15.0/27.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 Ö= 7 -140 15.0/27.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 3 Ö+2 7 -150 9.0/33.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö+2 7 -150 9.0/33.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1NT V+2 3 -150 9.0/33.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Freij - Karin Brundell-Freij 1NT V+2 4 -150 9.0/33.0
Daniel Matus - Anders Ingels Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 3 N-4 3 -200 4.0/38.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT V+4 3 -210 2.0/40.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT Ö= Kn -400 0.0/42.0
Agneta Johansson - Lars Svensson     - 15.2/-