Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Nord giv
alla i zon
#
EDkn
632
E94
E742
#
987
EDkn1084
D85
10
#
K532
K975
K6
Dkn9
#
1064

kn10732
K8653

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 500
 NT
N1110465
S1010465
Ö23967
V23967
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Daniel Matus - Anders Ingels Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 4D Ö-1 3 200 41.0/1.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 V-2 2 200 41.0/1.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Eva Landin - Marianne Andersson 3 N= 7 110 38.0/4.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö-1 K 100 36.0/6.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Freij - Karin Brundell-Freij 1NT N= 7 90 34.0/8.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 1NT N-1 D -100 29.0/13.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 N-1 K -100 29.0/13.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT N-1 5 -100 29.0/13.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 5 N-1 7 -100 29.0/13.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V= 2 -140 20.0/22.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 V= 2 -140 20.0/22.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 V= E -140 20.0/22.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 V= 4 -140 20.0/22.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V= 2 -140 20.0/22.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 2 V+2 2 -170 10.0/32.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 V+1 E -170 10.0/32.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 3 V+1 6 -170 10.0/32.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3 V+1 E -170 10.0/32.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 Ö+1 3 -170 10.0/32.0
Peter Moricz - Mats Andersson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4NT N-2 5 -200 3.0/39.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT N-2 7 -200 3.0/39.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4D V= E -790 0.0/42.0
Agneta Johansson - Lars Svensson     - 15.2/-