Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
7
KDkn7
ED
KD10984
#
EDkn10532
E6
9
kn76
#
64
10952
K10764
52
#
K98
843
kn8532
E3

Optimalt kontrakt: 4D V-3 500
 NT
N109958
S1091068
Ö34373
V34373
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bibi Jönsson - Willy Landgren Greger Jonsson - Marianne Falck 5D V-3 E 500 42.0/0.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 N+1 6 150 38.0/4.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö-3 E 150 38.0/4.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 V-3 K 150 38.0/4.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 3 N+1 6 130 33.0/9.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N= 4 130 33.0/9.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 V-2 K 100 30.0/12.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 2 V-1 K 50 23.0/19.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 2 V-1 K 50 23.0/19.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulla Borgström - Monica Wester 3 V-1 K 50 23.0/19.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Björn Karlsson - Ann Bomark 3 V-1 K 50 23.0/19.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3 V-1 E 50 23.0/19.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 V-1 K 50 23.0/19.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 5 N-1 4 -100 12.0/30.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Håkan Linse - Jan Rönnow 4 N-1 6 -100 12.0/30.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Davy - Karen Nielsen 4 N-1 6 -100 12.0/30.0
Eva Landin - Marianne Andersson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 N-1 6 -100 12.0/30.0
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 N-1 6 -100 12.0/30.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V= E -140 6.0/36.0
Daniel Matus - Anders Ingels Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 5 N-2 3 -200 4.0/38.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Anders Freij - Karin Brundell-Freij 4 N-3 6 -300 2.0/40.0
Peter Moricz - Mats Andersson Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3NT S-4 D -400 0.0/42.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson     - 18.7/-