Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
E63
kn10752
KD108
kn
#
D1085
K96
97
KD93
#
92
E43
E5432
842
#
Kkn74
D8
kn6
E10765

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N67877
S77878
Ö66465
V66465
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Håkan Linse - Jan Rönnow 3NT N= 3 400 39.0/3.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N= 2 400 39.0/3.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N= 3 400 39.0/3.0
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT S= 3 400 39.0/3.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2NT N= 9 120 31.0/11.0
Daniel Matus - Anders Ingels Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 2NT N= 9 120 31.0/11.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulla Borgström - Monica Wester 2NT S= 3 120 31.0/11.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Greger Jonsson - Marianne Falck 2NT S= K 120 31.0/11.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Pass   22.0/20.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Anders Freij - Karin Brundell-Freij Pass   22.0/20.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Davy - Karen Nielsen Pass   22.0/20.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Pass   22.0/20.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Pass   22.0/20.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N-1 9 -50 11.0/31.0
Peter Moricz - Mats Andersson Mona Andersson - Ulf Schjånberg 4 N-1 E -50 11.0/31.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT N-1 2 -50 11.0/31.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT S-1 K -50 11.0/31.0
Eva Landin - Marianne Andersson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2NT N-1 2 -50 11.0/31.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2NT S-1 5 -50 11.0/31.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3NT N-2 2 -100 2.0/40.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 3 S-2 9 -100 2.0/40.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 3NT N-2 9 -100 2.0/40.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson     - 18.7/-