Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Öst giv
alla i zon
#
D
EKkn54
ED62
EKkn
#
kn754
103
kn1075
D73
#
E1062
96
K984
1064
#
K983
D872
3
9852

Optimalt kontrakt: 6 S= 1430
 NT
N12812911
S12812911
Ö14132
V14132
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Thomas Davy - Karen Nielsen 6 N= 6 1430 42.0/0.0
Peter Moricz - Mats Andersson Håkan Linse - Jan Rönnow 4 N+3 8 710 39.0/3.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 N+3 5 710 39.0/3.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N+2 8 680 26.0/16.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 4 N+2 4 680 26.0/16.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Daniel Matus - Anders Ingels 4 N+2 9 680 26.0/16.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Björn Klefbohm - Magnus Friberg 5 N+1 6 680 26.0/16.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N+2 10 680 26.0/16.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Greger Jonsson - Marianne Falck 5 N+1 E 680 26.0/16.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 N+2 6 680 26.0/16.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N+2 6 680 26.0/16.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+2 E 680 26.0/16.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N+2 E 680 26.0/16.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Eva Landin - Marianne Andersson 5 N+1 6 680 26.0/16.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 4 N+1 4 650 8.0/34.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N+1 8 650 8.0/34.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 4 N+1 9 650 8.0/34.0
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 N+1 E 650 8.0/34.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 4 N+1 9 650 8.0/34.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S+1 7 650 8.0/34.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Anders Freij - Karin Brundell-Freij 4 S+1 10 650 8.0/34.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 6 N-1 6 -100 0.0/42.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren     - 21.4/-