Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
EK108
D3
8763
K98
?
D65
Kkn75
Ekn10
E106
?
92
10862
54
D7542
?
kn743
E94
KD92
kn3

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N69698
S69698
Ö74745
V74745
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 N= 5 420 42.0/0.0
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom 2 S+2 5 170 38.0/4.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 S+1 E 170 38.0/4.0
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 S+1 7 170 38.0/4.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N= 2 140 30.0/12.0
Ulla Borgström - Monica Wester Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 2 S+1 10 140 30.0/12.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 N= 5 140 30.0/12.0
Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors Peter Moricz - Mats Andersson 3 S= E 140 30.0/12.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Björn Karlsson - Ann Bomark 3 N= 2 140 30.0/12.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT V-1 8 50 24.0/18.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N-1 8 -50 19.0/23.0
Daniel Matus - Anders Ingels Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3 N-1 3 -50 19.0/23.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N-1 2 -50 19.0/23.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Thomas Davy - Karen Nielsen 3 N-1 5 -50 19.0/23.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N-2 4 -100 9.0/33.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N-2 4 -100 9.0/33.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 N-2 5 -100 9.0/33.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Greger Jonsson - Marianne Falck 3 N-2 5 -100 9.0/33.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anders Freij - Karin Brundell-Freij 4 N-2 5 -100 9.0/33.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N-2 5 -100 9.0/33.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Håkan Linse - Jan Rönnow 1NT V+1 8 -120 2.0/40.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Bibi Jönsson - Willy Landgren 4D N-4 4 -800 0.0/42.0
Eva Landin - Marianne Andersson     - 18.6/-