Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
D3
E965
K987
1053
#
E1086
84
ED1054
D2
#
K542
kn7
6
EKkn964
#
kn97
KD1032
kn32
87

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N14624
S14624
Ö1196108
V1196108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 V-1 5 50 46.0/0.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 Ö+2 6 -150 44.0/2.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 V+1 6 -170 42.0/4.0
Kristi Meier - Per Nilsson Milan Korac - Bengt Nilsson 4 Ö= K -420 26.0/20.0
Mats Andersson - Peter Moricz Anders Freij - Anders Ingels 4 V= 10 -420 26.0/20.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 V= 10 -420 26.0/20.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Christian Frisk - Mona Andersson 4 V= E -420 26.0/20.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Östen Svantesson - Lotta Lundberg 4 V= E -420 26.0/20.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö= K -420 26.0/20.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Åke Lindström - Britt Lindberg 4 V= E -420 26.0/20.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jan Clementsson - Klas Bellander 4 Ö= K -420 26.0/20.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 Ö= K -420 26.0/20.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4 V= E -420 26.0/20.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 Ö= K -420 26.0/20.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 V= 5 -420 26.0/20.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V= 5 -420 26.0/20.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 V= 3 -420 26.0/20.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 Ö= 2 -420 26.0/20.0
Mari Segerberg - Jan Öhman Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 V+1 E -450 6.0/40.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 Ö+1 8 -450 6.0/40.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 V+1 7 -450 6.0/40.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 V+1 9 -450 6.0/40.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+1 3 -450 6.0/40.0
Ulla Borgström - Monica Wester Mikael Palade - Lennart Tenland 4 Ö+2 8 -480 0.0/46.0