Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
E10
E3
Kkn10743
Ekn8
#
KDkn954
kn10542
86
#
762
7
E2
D1097642
#
83
KD986
D95
K53

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N610957
S610967
Ö72471
V72471
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Kent Hermansson - Lars Becklén 5D N= 7 550 46.0/0.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Bengt Nilsson - Bert Jehpsson 5D V-2 E 500 44.0/2.0
Kristi Meier - Per Nilsson Östen Svantesson - Lotta Lundberg 3NT N+3 7 490 41.0/5.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT N+3 7 490 41.0/5.0
Mats Andersson - Peter Moricz Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 N= 7 400 32.0/14.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5 N= 2 400 32.0/14.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Anders Freij - Anders Ingels 5 N= 7 400 32.0/14.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Louise Grandinsson - Monica Lannerud 5 N= 7 400 32.0/14.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 N= 7 400 32.0/14.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan Clementsson - Klas Bellander 5 N= 2 400 32.0/14.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Karen Nielsen - Thomas Davy 5 N= 7 400 32.0/14.0
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V-2 E 200 24.0/22.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Milan Korac - Bengt Nilsson 3 N+2 7 150 20.0/26.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 N+1 2 150 20.0/26.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N+1 2 150 20.0/26.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 4 S-1 K -50 16.0/30.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Christian Frisk - Mona Andersson 4 S-2 K -100 12.0/34.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S-2 K -100 12.0/34.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 N-2 8 -100 12.0/34.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT N-3 7 -150 8.0/38.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 S-4 K -200 5.0/41.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 S-4 K -200 5.0/41.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S-5 K -250 2.0/44.0
Mari Segerberg - Jan Öhman Ulla Borgström - Monica Wester 5D S-4 K -800 0.0/46.0