Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
K7643
972
kn
9832
#
E108
1086
D87643
D
#
D9
kn53
952
kn10765
#
kn52
EKD4
EK10
EK4

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N9710119
S98101110
Ö45323
V45323
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Östen Svantesson - Lotta Lundberg 3NT S+3 4 690 46.0/0.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 3NT S+2 7 660 44.0/2.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Kent Hermansson - Lars Becklén 4 S+1 D 650 40.0/6.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Milan Korac - Bengt Nilsson 4 S+1 6 650 40.0/6.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 N+1 5 650 40.0/6.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S+1 3 630 25.0/21.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S+1 6 630 25.0/21.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S+1 8 630 25.0/21.0
Mari Segerberg - Jan Öhman Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S+1 6 630 25.0/21.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4NT S= 8 630 25.0/21.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT S+1 3 630 25.0/21.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan Clementsson - Klas Bellander 3NT S+1 6 630 25.0/21.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT S+1 6 630 25.0/21.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S+1 3 630 25.0/21.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S+1 4 630 25.0/21.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Bengt Nilsson - Bert Jehpsson 3NT S+1 4 630 25.0/21.0
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT S+1 6 630 25.0/21.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Anders Freij - Anders Ingels 4 S= D 620 11.0/35.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Christian Frisk - Mona Andersson 4 S= D 620 11.0/35.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S= 6 600 8.0/38.0
Mats Andersson - Peter Moricz Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N-1 D -100 5.0/41.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Louise Grandinsson - Monica Lannerud 5 S-1 D -100 5.0/41.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 6NT S-3 6 -300 1.0/45.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT N-3 10 -300 1.0/45.0