Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Dkn762
107
D542
72
#
95
Dkn5
1083
Kkn1098
#
843
9432
kn76
ED6
#
EK10
EK86
EK9
543

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N7119118
S7119118
Ö52422
V52422
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Klas Bellander Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 S+2 D 480 46.0/0.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Milan Korac - Bengt Nilsson 3NT S+2 9 460 43.0/3.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S+2 8 460 43.0/3.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mari Segerberg - Jan Öhman 4 S+1 8 450 27.0/19.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 E 450 27.0/19.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 4 S+1 D 450 27.0/19.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning 4 S+1 9 450 27.0/19.0
Christian Frisk - Mona Andersson Mats Andersson - Peter Moricz 4 N+1 3 450 27.0/19.0
Anders Freij - Anders Ingels Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 N+1 3 450 27.0/19.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 S+1 9 450 27.0/19.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+1 Kn 450 27.0/19.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 N+1 3 450 27.0/19.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 S+1 8 450 27.0/19.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4 S+1 D 450 27.0/19.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 S+1 D 450 27.0/19.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+1 E 450 27.0/19.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 S+1 Kn 450 27.0/19.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mikael Palade - Lennart Tenland 3NT S+1 D 430 12.0/34.0
Ulla Borgström - Monica Wester Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 S+2 Kn 200 10.0/36.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT S-1 8 -50 5.0/41.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT S-1 Kn -50 5.0/41.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S-1 8 -50 5.0/41.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Stig Unoson - Sonja Lindblom 3NT S-1 10 -50 5.0/41.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Östen Svantesson - Lotta Lundberg 5 N-3 3 -150 0.0/46.0