Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Syd giv
alla i zon
#
87
K3
kn109
1087543
#
E1093
kn
ED632
EK9
#
D62
ED10952
84
D2
#
Kkn54
8764
K75
kn6

Optimalt kontrakt: 7 V= -2210
 NT
N41011
S41011
Ö912131212
V911131212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Milan Korac - Bengt Nilsson 2 Ö+4 5 -230 45.0/1.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö+4 Kn -230 45.0/1.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT V= 5 -600 41.0/5.0
Ulla Borgström - Monica Wester Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT V= 10 -600 41.0/5.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 4 V= 10 -620 36.0/10.0
Anders Freij - Anders Ingels Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 Ö= Kn -620 36.0/10.0
Jan Clementsson - Klas Bellander Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 Ö= 5 -620 36.0/10.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mari Segerberg - Jan Öhman 3NT V+1 Kn -630 30.0/16.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT V+1 5 -630 30.0/16.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT V+1 3 -630 30.0/16.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 Ö+1 6 -650 24.0/22.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning 4 Ö+1 D -650 24.0/22.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 Ö+1 Kn -650 24.0/22.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT V+2 9 -660 19.0/27.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT V+2 5 -660 19.0/27.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Östen Svantesson - Lotta Lundberg 3NT V+3 5 -690 11.0/35.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT V+3 Kn -690 11.0/35.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V+3 5 -690 11.0/35.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3NT V+3 4 -690 11.0/35.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Stig Unoson - Sonja Lindblom 3NT V+3 Kn -690 11.0/35.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT V+3 5 -690 11.0/35.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mikael Palade - Lennart Tenland 3NT V+4 4 -720 2.0/44.0
Christian Frisk - Mona Andersson Mats Andersson - Peter Moricz 3NT V+4 7 -720 2.0/44.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT V+4 5 -720 2.0/44.0