Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
K854
84
ED87
1094
#
E106
K10
1093
Kkn863
#
Dkn32
Ekn92
kn64
ED
#
97
D7653
K52
752

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N45534
S45534
Ö98898
V98898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Freij - Anders Ingels Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö-1 9 100 43.0/3.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3NT Ö-1 5 100 43.0/3.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö-1 3 100 43.0/3.0
Jan Clementsson - Klas Bellander Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö-1 3 100 43.0/3.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2NT V+1 4 -150 38.0/8.0
Mats Andersson - Peter Moricz Mikael Palade - Lennart Tenland 3NT Ö= 2 -600 30.0/16.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT Ö= 6 -600 30.0/16.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Christian Frisk - Mona Andersson 3NT Ö= 6 -600 30.0/16.0
Östen Svantesson - Lotta Lundberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT Ö= 5 -600 30.0/16.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT Ö= 2 -600 30.0/16.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö= 5 -600 30.0/16.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT Ö= 5 -600 30.0/16.0
Kristi Meier - Per Nilsson Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT Ö+1 3 -630 18.0/28.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+1 5 -630 18.0/28.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT Ö+1 5 -630 18.0/28.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö+1 3 -630 18.0/28.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT Ö+1 5 -630 18.0/28.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT Ö+2 3 -660 12.0/34.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3NT Ö+3 9 -690 5.0/41.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mari Segerberg - Jan Öhman 3NT Ö+3 3 -690 5.0/41.0
Ulla Borgström - Monica Wester Milan Korac - Bengt Nilsson 3NT Ö+3 5 -690 5.0/41.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT Ö+3 3 -690 5.0/41.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Stig Unoson - Sonja Lindblom 3NT Ö+3 5 -690 5.0/41.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT Ö+3 5 -690 5.0/41.0