Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
E9752
D105
kn432
K
#
84
Ekn7
E106
Dkn875
#
KDkn10
96
D987
643
#
63
K8432
K5
E1092

Optimalt kontrakt: 2D Ö-1 100
 NT
N55866
S55866
Ö88576
V88577
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S+1 K 170 46.0/0.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+1 8 140 43.0/3.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 S+1 8 140 43.0/3.0
Östen Svantesson - Lotta Lundberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1 N+1 6 110 39.0/7.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S= 4 110 39.0/7.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3 V-2 D 100 36.0/10.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT S= 5 90 34.0/12.0
Kristi Meier - Per Nilsson Kent Hermansson - Lars Becklén 1NT Ö-1 3 50 26.0/20.0
Ulla Borgström - Monica Wester Milan Korac - Bengt Nilsson 1NT Ö-1 6 50 26.0/20.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V-1 E 50 26.0/20.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 1NT Ö-1 3 50 26.0/20.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 V-1 E 50 26.0/20.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 Ö-1 K 50 26.0/20.0
Jan Clementsson - Klas Bellander Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT Ö-1 6 50 26.0/20.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Pass   18.0/28.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Christian Frisk - Mona Andersson 1NT Ö= 3 -90 15.0/31.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT Ö= 6 -90 15.0/31.0
Anders Freij - Anders Ingels Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 N-1 K -100 11.0/35.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-1 8 -100 11.0/35.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mari Segerberg - Jan Öhman 1NT V+2 3 -150 8.0/38.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 1NT Ö+3 6 -180 6.0/40.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S-2 8 -200 3.0/43.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 S-2 E -200 3.0/43.0
Mats Andersson - Peter Moricz Mikael Palade - Lennart Tenland 2D N-2 9 -500 0.0/46.0