Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Dkn
ED107
Dkn932
kn3
#
EK753
kn4
104
KD92
#
104
K86
EK6
108765
#
9862
9532
875
E4

Optimalt kontrakt: 5 V= -600
 NT
N26644
S26644
Ö116698
V116698
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3NT Ö-2 8 200 45.0/1.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Stig Unoson - Sonja Lindblom 4 V-2 Kn 200 45.0/1.0
Kristi Meier - Per Nilsson Christian Frisk - Mona Andersson 3NT Ö-1 5 100 41.0/5.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT Ö-1 5 100 41.0/5.0
Mats Andersson - Peter Moricz Mari Segerberg - Jan Öhman 2 N= 10 90 37.0/9.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N= 4 90 37.0/9.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 N-1 4 -50 32.0/14.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N-1 4 -50 32.0/14.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 N-1 10 -50 32.0/14.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N-2 10 -100 27.0/19.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Nina Nilsson - Jane Brändemar 2 N-2 10 -100 27.0/19.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan Clementsson - Klas Bellander 2NT Ö= 5 -120 24.0/22.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Anita Olofsson - Ulf Öjing 3 V+1 D -130 20.0/26.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 V= D -130 20.0/26.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Karen Nielsen - Thomas Davy 3 Ö+1 7 -130 20.0/26.0
Östen Svantesson - Lotta Lundberg Ulla Borgström - Monica Wester 3 N-3 10 -150 13.0/33.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 V+2 E -150 13.0/33.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3 Ö+2 8 -150 13.0/33.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N-3 10 -150 13.0/33.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Mikael Palade - Lennart Tenland 1NT Ö+3 3 -180 8.0/38.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT Ö= 9 -600 6.0/40.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 3NT Ö+1 8 -630 3.0/43.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT Ö+1 5 -630 3.0/43.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anders Freij - Anders Ingels 3NT Ö+3 5 -690 0.0/46.0