Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
6
EKD97
8743
K84
#
Dkn97
4
E965
E1072
#
832
kn532
D2
kn965
#
EK1054
1086
Kkn10
D3

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N691088
S691099
Ö73344
V73344
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Mikael Palade - Lennart Tenland 4 N= 6 620 39.0/7.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Mari Segerberg - Jan Öhman 4 N= D 620 39.0/7.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 N= D 620 39.0/7.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N= 6 620 39.0/7.0
Anders Freij - Anders Ingels Ulla Borgström - Monica Wester 4 N= 2 620 39.0/7.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4 N= 6 620 39.0/7.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 N= 6 620 39.0/7.0
Jan Clementsson - Klas Bellander Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N= 5 620 39.0/7.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N= 5 600 29.0/17.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT S= 2 600 29.0/17.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2D V-2 E 300 26.0/20.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 N+1 D 170 24.0/22.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Östen Svantesson - Lotta Lundberg 3 N= 6 140 21.0/25.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N= 5 140 21.0/25.0
Mats Andersson - Peter Moricz Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 4 N-1 6 -100 11.0/35.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Kent Hermansson - Lars Becklén 4 N-1 D -100 11.0/35.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N-1 5 -100 11.0/35.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Christian Frisk - Mona Andersson 3NT S-1 6 -100 11.0/35.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Åke Lindström - Britt Lindberg 4 N-1 8 -100 11.0/35.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Stig Unoson - Sonja Lindblom 4 N-1 D -100 11.0/35.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 N-1 2 -100 11.0/35.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N-1 5 -100 11.0/35.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-2 5 -200 2.0/44.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 S-3 E -300 0.0/46.0