Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
K10
KDkn72
106
ED103
#
E73
E96543
D
kn72
#
Dkn982
108
Ekn73
65
#
654

K98542
K984

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N109857
S109867
Ö34576
V34576
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Peter Moricz Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3 N+1 D 130 45.0/1.0
Anders Freij - Anders Ingels Ulla Borgström - Monica Wester 2 N+2 6 130 45.0/1.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 N= D 110 36.0/10.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N= 9 110 36.0/10.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Åke Lindström - Britt Lindberg 2 N+1 2 110 36.0/10.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 N= 2 110 36.0/10.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N+1 9 110 36.0/10.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N+1 D 110 36.0/10.0
Jan Clementsson - Klas Bellander Karen Nielsen - Thomas Davy 2 N+1 D 110 36.0/10.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö-2 8 100 27.0/19.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 Ö-2 K 100 27.0/19.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 S= 8 90 24.0/22.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Mari Segerberg - Jan Öhman 1 N= D 80 19.0/27.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 1 N= 6 80 19.0/27.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 1 N= 6 80 19.0/27.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 1 N= D 80 19.0/27.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Östen Svantesson - Lotta Lundberg 3 Ö-1 8 50 12.0/34.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 Ö-1 2 50 12.0/34.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 Ö-1 4 50 12.0/34.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N-1 2 -50 8.0/38.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Kent Hermansson - Lars Becklén 2 Ö= 8 -110 5.0/41.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 2 Ö= 2 -110 5.0/41.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N-3 E -150 2.0/44.0
Kristi Meier - Per Nilsson Mikael Palade - Lennart Tenland 4D N-4 D -800 0.0/46.0