Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
K7
Dkn8543
kn9
Dkn4
#
E8
K9762
K7532
K
#
D1052

86
10987532
#
kn9643
E10
ED104
E6

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N581089
S5710710
Ö74343
V74343
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2D V-3 K 800 46.0/0.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V-5 8 500 44.0/2.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N= 10 420 41.0/5.0
Anders Freij - Anders Ingels Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 4 S= K 420 41.0/5.0
Kristi Meier - Per Nilsson Mari Segerberg - Jan Öhman 3NT N= 10 400 36.0/10.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V-4 7 400 36.0/10.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT V-4 D 400 36.0/10.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mats Andersson - Peter Moricz 2 V-2 7 200 30.0/16.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V-2 5 200 30.0/16.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Bengt Nilsson - Bert Jehpsson 2 V-2 K 200 30.0/16.0
Östen Svantesson - Lotta Lundberg Åke Lindström - Britt Lindberg 1NT N+3 10 180 26.0/20.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Milan Korac - Bengt Nilsson 1 S+3 E 170 22.0/24.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Christian Frisk - Mona Andersson 3 N+1 6 170 22.0/24.0
Jan Clementsson - Klas Bellander Anitha Lindgren - Marian Krook 2 S+2 K 170 22.0/24.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Mikael Palade - Lennart Tenland 2NT N+1 8 150 18.0/28.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 S+1 K 140 16.0/30.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT N+1 10 120 12.0/34.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 1NT N+1 2 120 12.0/34.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 1NT N+1 9 120 12.0/34.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 2 V-1 D 100 7.0/39.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 Ö-1 E 100 7.0/39.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1 S= K 80 4.0/42.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Kent Hermansson - Lars Becklén 2 S-1 K -50 2.0/44.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-3 K -150 0.0/46.0