Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
E76
754
kn85
EK74
#
Dkn92
K
E10972
Dkn3
#
85
Dkn109632
D64
8
#
K1043
E8
K3
109652

Optimalt kontrakt: 4D V-2 300
 NT
N95599
S95599
Ö47844
V47844
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Östen Svantesson - Lotta Lundberg Åke Lindström - Britt Lindberg 4D Ö-2 4 300 46.0/0.0
Anders Freij - Anders Ingels Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 3NT V-4 E 200 43.9/2.1
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 V-3 E 150 41.8/4.2
Jan Clementsson - Klas Bellander Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N+1 D 130 39.7/6.3
Anita Olofsson - Ulf Öjing Christian Frisk - Mona Andersson 3 Ö-2 4 100 34.5/11.5
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-2 4 100 34.5/11.5
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 Ö-2 10 100 34.5/11.5
Karen Nielsen - Thomas Davy Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö-2 10 100 34.5/11.5
Karin Andrée - Agneta Dunemark Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 S= K 80 29.3/16.7
Kristi Meier - Per Nilsson Mari Segerberg - Jan Öhman 3 Ö-1 2 50 19.9/26.1
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 Ö-1 6 50 19.9/26.1
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 4 Ö-1 4 50 19.9/26.1
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö-1 3 50 19.9/26.1
Sven Grahn - Wiveca Lindström Stig Unoson - Sonja Lindblom 4 Ö-1 10 50 19.9/26.1
Nina Nilsson - Jane Brändemar Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V-1 E 50 19.9/26.1
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 Ö-1 10 50 19.9/26.1
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 Ö-1 3 50 19.9/26.1
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Milan Korac - Bengt Nilsson 2 Ö= 5 -110 8.4/37.6
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Kent Hermansson - Lars Becklén 2 Ö= 5 -110 8.4/37.6
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 1 V+2 E -110 8.4/37.6
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mats Andersson - Peter Moricz 2 Ö+1 10 -140 2.1/43.9
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Bengt Nilsson - Bert Jehpsson 2 Ö+1 6 -140 2.1/43.9
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 Ö= 3 -140 2.1/43.9
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Mikael Palade - Lennart Tenland     A= 23.0/23.0