Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
K7
K8
E8762
E985
#
Dkn6
Dkn642
K5
KD4
#
E9542
93
kn109
1073
#
1083
E1075
D43
kn62

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N88658
S89758
Ö54785
V54785
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT N+1 3 120 46.0/0.0
Kristi Meier - Per Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N+1 E 110 44.0/2.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 N= E 90 38.0/8.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Mats Andersson - Peter Moricz 2 N= 9 90 38.0/8.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 S= 3 90 38.0/8.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2 N= 9 90 38.0/8.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N= 9 90 38.0/8.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö-1 3 50 29.0/17.0
Ulla Borgström - Monica Wester Kent Hermansson - Lars Becklén 2 V-1 E 50 29.0/17.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning 3 Ö-1 3 50 29.0/17.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Stig Unoson - Sonja Lindblom 2 Ö-1 3 50 29.0/17.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Östen Svantesson - Lotta Lundberg 1NT V= 8 -90 24.0/22.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anders Freij - Anders Ingels 3 N-1 9 -100 18.0/28.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Louise Grandinsson - Monica Lannerud 2 N-1 9 -100 18.0/28.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N-1 9 -100 18.0/28.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 N-1 9 -100 18.0/28.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N-1 9 -100 18.0/28.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö= 3 -110 10.0/36.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Jan Clementsson - Klas Bellander 2 Ö= 8 -110 10.0/36.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 Ö= 3 -110 10.0/36.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Mari Segerberg - Jan Öhman 2 N-2 9 -200 4.0/42.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3 N-2 9 -200 4.0/42.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bibi Jönsson - Willy Landgren 3D N-1 9 -200 4.0/42.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Christian Frisk - Mona Andersson 2NT N-4 9 -400 0.0/46.0