Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
952
K64
K10982
106
#
KD1064
kn10972
5
54
#
73
ED8
Dkn73
Kkn83
#
Ekn8
53
E64
ED972

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N78557
S78456
Ö65886
V54876
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 5D Ö-2 E 300 46.0/0.0
Kristi Meier - Per Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT S+2 K 150 43.0/3.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT Ö-3 9 150 43.0/3.0
Ulla Borgström - Monica Wester Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V-2 10 100 36.0/10.0
Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 V-2 10 100 36.0/10.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT Ö-2 2 100 36.0/10.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Stig Unoson - Sonja Lindblom 2NT Ö-2 7 100 36.0/10.0
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 V-2 6 100 36.0/10.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning 2 N= 7 90 29.0/17.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 1NT S= 4 90 29.0/17.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Östen Svantesson - Lotta Lundberg 3NT Ö-1 2 50 24.0/22.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2NT Ö-1 2 50 24.0/22.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V-1 2 50 24.0/22.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Christian Frisk - Mona Andersson 1NT S-1 Kn -50 18.0/28.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT S-1 6 -50 18.0/28.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT S-1 4 -50 18.0/28.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2NT N-2 4 -100 13.0/33.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT S-2 4 -100 13.0/33.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Mari Segerberg - Jan Öhman 2 V+1 7 -140 7.0/39.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V+1 2 -140 7.0/39.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Jan Clementsson - Klas Bellander 3 V= E -140 7.0/39.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 V+1 10 -140 7.0/39.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anders Freij - Anders Ingels 3 S-3 5 -150 2.0/44.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Mats Andersson - Peter Moricz 3 Ö+1 E -170 0.0/46.0