Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.16

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
K95
E97
EKD642
8
?
2
Kkn863
8
Ekn9653
?
E8643
D104
kn7
1042
?
Dkn107
52
10953
KD7

Optimalt kontrakt: 5D N-1 -100
 NT
N310387
S310387
Ö921053
V921053
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Mari Segerberg - Jan Öhman 4D V-4 K 800 46.0/0.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S+1 5 430 44.0/2.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5 N= E 400 40.0/6.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Östen Svantesson - Lotta Lundberg 5 N= 2 400 40.0/6.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Mats Andersson - Peter Moricz 3NT S= 5 400 40.0/6.0
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 S+1 E 170 36.0/10.0
Christian Frisk - Mona Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N+2 D 150 32.0/14.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 N+2 2 150 32.0/14.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 N+1 4 150 32.0/14.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Anders Freij - Anders Ingels 3 N+1 2 130 25.0/21.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= 4 130 25.0/21.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 N+1 D 130 25.0/21.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N= E 130 25.0/21.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 S= 8 110 20.0/26.0
Ulf Schjånberg - Anne-Catherine Svenning Lars G Svensson - Kerstin Degermark 5 V-2 E 100 17.0/29.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4D V-1 E 100 17.0/29.0
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 N-1 4 -50 8.0/38.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 5 N-1 4 -50 8.0/38.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S-1 6 -50 8.0/38.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Milan Korac - Bengt Nilsson 5 N-1 E -50 8.0/38.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Louise Grandinsson - Monica Lannerud 5 N-1 4 -50 8.0/38.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Rutger Persson - Claes Nilsson 5 N-1 2 -50 8.0/38.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bengt Nilsson - Bert Jehpsson 5 N-1 3 -50 8.0/38.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Jan Clementsson - Klas Bellander 5D N-1 2 -100 0.0/46.0