Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K1098
E9
K1063
D105
#
kn732
kn102
D5
E874
#
ED54
KD863
kn82
2
#
6
754
E974
Kkn963

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N89556
S89556
Ö44786
V44786
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3 Ö-3 6 300 32.0/0.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3 Ö-2 6 200 29.0/3.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö-2 6 200 29.0/3.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Zalman Puterman - Maria Tendler 1NT S+1 D 120 26.0/6.0
Östen Svantesson - Anders Edstrand Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3 N= 2 110 24.0/8.0
Mats Andersson - Peter Moricz Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö-1 6 100 19.0/13.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V-1 E 100 19.0/13.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3 Ö-1 E 100 19.0/13.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Henrik Swensson - Yvonne Tolf 3 Ö-1 6 100 19.0/13.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 Ö= 6 -110 13.0/19.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö= 6 -110 13.0/19.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Eva Landin - Marianne Andersson 3 Ö= 6 -140 6.0/26.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Britt Lindberg - Åke Lindström 2 Ö+1 4 -140 6.0/26.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö+1 6 -140 6.0/26.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Olle Persson - Lars Becklén 2 Ö+1 6 -140 6.0/26.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 Ö= 6 -140 6.0/26.0
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 N-2 2 -200 0.0/32.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé     - 18.4/-