Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
25/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
KD93
E10
73
Kkn853
#
E852
K8653
9
D64
#
104
74
EK8542
972
#
kn76
Dkn92
Dkn106
E10

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N10881010
S10881010
Ö35533
V35533
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Gilhorn - Mona Berge Karin Andrée - Agneta Dunemark 3D V-4 3 1100 32.0/0.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT N+2 K 460 30.0/2.0
Mats Andersson - Peter Moricz Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT S+1 3 430 26.0/6.0
Östen Svantesson - Anders Edstrand Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT S+1 5 430 26.0/6.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3NT S+1 5 430 26.0/6.0
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S= 9 400 22.0/10.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Henrik Swensson - Yvonne Tolf 2NT S+3 9 210 20.0/12.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT S+2 9 180 18.0/14.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N+1 7 170 16.0/16.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Eva Landin - Marianne Andersson 2NT S+1 6 150 14.0/18.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 1NT S+1 9 120 10.0/22.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT S+1 3 120 10.0/22.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT S= 9 120 10.0/22.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3 N= E 110 6.0/26.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö-1 E 100 3.0/29.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö-1 E 100 3.0/29.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Olle Persson - Lars Becklén 2 S-1 9 -50 0.0/32.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé     - 18.4/-