Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
EKDkn763
K10
105
D3
#
52
ED7642
962
102
#
104
kn5
EKkn74
E874
#
98
983
D83
Kkn965

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N85598
S85598
Ö58844
V58844
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N+1 Kn 170 28.0/4.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Britt Lindberg - Åke Lindström 3 N+1 K 170 28.0/4.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+2 E 170 28.0/4.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3 N+1 E 170 28.0/4.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3 N+1 Kn 170 28.0/4.0
Olle Persson - Lars Becklén Mats Andersson - Peter Moricz 3 N= E 140 16.0/16.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N= E 140 16.0/16.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg 2 N+1 E 140 16.0/16.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 N= E 140 16.0/16.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N= Kn 140 16.0/16.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Eva Landin - Marianne Andersson 3 N= K 140 16.0/16.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N= E 140 16.0/16.0
Östen Svantesson - Anders Edstrand Mona Andersson - Ulf Schjånberg 4 N-1 E -50 4.0/28.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 N-1 Kn -50 4.0/28.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 N-1 E -50 4.0/28.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Monica Gilhorn - Mona Berge 4 N-1 E -50 4.0/28.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N-1 E -50 4.0/28.0
Anitha Lindgren - Marian Krook     - -/12.2