Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Ekn102
10865
kn3
kn87
#
K3
Ekn2
82
ED10963
#
D74
D7
EKD1097
54
#
9865
K943
654
K2

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N20552
S20552
Ö11128811
V11128811
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Monica Gilhorn - Mona Berge 3 V+1 6 -130 32.0/0.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 V+2 Kn -150 29.0/3.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V+2 Kn -150 29.0/3.0
Östen Svantesson - Anders Edstrand Mona Andersson - Ulf Schjånberg 5 V= 6 -400 25.0/7.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3NT V= 2 -400 25.0/7.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Zalman Puterman - Maria Tendler 5 Ö+1 6 -420 21.0/11.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 Ö+1 4 -420 21.0/11.0
Olle Persson - Lars Becklén Mats Andersson - Peter Moricz 3NT V+1 2 -430 15.0/17.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+1 3 -430 15.0/17.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT V+1 2 -430 15.0/17.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT V+1 10 -430 15.0/17.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg 3NT Ö+2 4 -460 7.0/25.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Eva Landin - Marianne Andersson 3NT V+2 2 -460 7.0/25.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V+2 2 -460 7.0/25.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V+2 10 -460 7.0/25.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+3 2 -490 1.0/31.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3NT V+3 2 -490 1.0/31.0
Anitha Lindgren - Marian Krook     - -/12.2