Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
25/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
632
KD983
K2
642
#
Kkn105
104
Ekn
Dkn1073
#
7
E752
D109863
EK
#
ED984
kn6
754
985

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N23652
S23652
Ö98788
V99788
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT V-3 8 150 32.0/0.0
Eva Landin - Marianne Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT V-2 9 100 25.0/7.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mats Andersson - Peter Moricz 3NT Ö-2 Kn 100 25.0/7.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V-2 9 100 25.0/7.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT V-2 8 100 25.0/7.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 Ö-2 E 100 25.0/7.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 Ö-2 Kn 100 25.0/7.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT Ö-1 4 50 18.0/14.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3 V= K -110 16.0/16.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V= 9 -400 12.0/20.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö= K -400 12.0/20.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT Ö= 8 -400 12.0/20.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Olle Persson - Lars Becklén 3NT V+2 2 -460 6.0/26.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT Ö+2 8 -460 6.0/26.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT Ö+2 8 -460 6.0/26.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Östen Svantesson - Anders Edstrand 3NT Ö+3 8 -490 2.0/30.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3D N-3 E -500 0.0/32.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard     - 17.0/-