Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
kn65
93
ED63
E1093
#
E42
K872
kn2
KD72
#
D9873
kn64
875
65
#
K10
ED105
K1094
kn84

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N1010878
S1010878
Ö33464
V33464
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT S+1 K 630 32.0/0.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT N+2 6 180 30.0/2.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT V-3 9 150 28.0/4.0
Olle Persson - Lars Becklén Eva Landin - Marianne Andersson 3 N+1 6 130 24.0/8.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Henrik Swensson - Yvonne Tolf 2 S+2 E 130 24.0/8.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 N+2 Kn 130 24.0/8.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 N+1 6 110 18.0/14.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 N= 7 110 18.0/14.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 1 N+2 6 110 18.0/14.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Östen Svantesson - Anders Edstrand 1NT N= 3 90 14.0/18.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mats Andersson - Peter Moricz 2 Ö-1 4 50 9.0/23.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 1 V-1 E 50 9.0/23.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1 V-1 3 50 9.0/23.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Monica Gilhorn - Mona Berge 2 Ö-1 9 50 9.0/23.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3NT N-2 7 -200 2.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 N-2 6 -200 2.0/30.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N-2 7 -200 2.0/30.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar     - -/14.3