Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Öst giv
alla i zon
#
D94
872
83
ED753
#
863
EK104
EK92
84
#
1072
kn963
D754
kn6
#
EKkn5
D5
kn106
K1092

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N95595
S95595
Ö38844
V38844
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Mona Andersson - Ulf Schjånberg 2 S+3 K 150 32.0/0.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S+1 8 140 27.0/5.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Mats Andersson - Peter Moricz 2 S+1 E 140 27.0/5.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Anita Olofsson - Ulf Öjing 2 S+1 8 140 27.0/5.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 S+1 E 140 27.0/5.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 S+1 4 130 22.0/10.0
Östen Svantesson - Anders Edstrand Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S= E 110 16.0/16.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 S+1 E 110 16.0/16.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Monica Gilhorn - Mona Berge 3 S= E 110 16.0/16.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S+1 E 110 16.0/16.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 S= E 110 16.0/16.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 V= D -90 10.0/22.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S-1 E -100 7.0/25.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 S-1 E -100 7.0/25.0
Eva Landin - Marianne Andersson Zalman Puterman - Maria Tendler 2 Ö= K -110 4.0/28.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT N-2 5 -200 2.0/30.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Olle Persson - Lars Becklén 4 S-3 E -300 0.0/32.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark     - 16.8/-