Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
25/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
102
kn42
98754
kn84
?
Kkn54
KD107
ED10
73
?
876
E3
K3
EKD1096
?
ED93
9865
kn62
52

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -990
 NT
N03020
S03020
Ö1210121112
V1210121112
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bodil Mörnstad - Carin Millar 7NTD V-1 4 100 32.0/0.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 5 Ö+1 9 -420 30.0/2.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Mats Andersson - Peter Moricz 5 Ö= 5 -450 28.0/4.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT V+3 9 -490 23.0/9.0
Östen Svantesson - Anders Edstrand Olle Persson - Lars Becklén 3NT Ö+3 6 -490 23.0/9.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Henrik Swensson - Yvonne Tolf 3NT V+3 5 -490 23.0/9.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3NT V+3 9 -490 23.0/9.0
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT V+4 9 -520 13.0/19.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT V+4 9 -520 13.0/19.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT V+4 9 -520 13.0/19.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT Ö+4 9 -520 13.0/19.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT V+4 2 -520 13.0/19.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT V+4 5 -520 13.0/19.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Britt Lindberg - Åke Lindström 6NT V= 10 -990 4.0/28.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Eva Landin - Marianne Andersson 6NT V= 9 -990 4.0/28.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Anita Olofsson - Ulf Öjing 6NT V= 9 -990 4.0/28.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Zalman Puterman - Maria Tendler 6NT V+1 Kn -1020 0.0/32.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren     - -/20.5