Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.07

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
632
K986
K102
EK2
#
8
D42
Dkn5
kn109863
#
1054
E10
8764
D754
#
EKDkn97
kn753
E93

Optimalt kontrakt: 5NT S= 460
 NT
N68101111
S68101111
Ö74222
V74222
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Olsson - Jan Öhman Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT N+3 4 490 30.0/0.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Östen Svantesson - Klas Bellander 5 S+1 Kn 480 27.0/3.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Marianne Servin - Ulla Öberg 5 S+1 2 480 27.0/3.0
Bengt Brynell - Sonja Lindblom Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 5 S= Kn 450 18.0/12.0
Mona Andersson - Maj-Britt Nordberg Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 N+1 4 450 18.0/12.0
Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 S+1 Kn 450 18.0/12.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Thomas Davy - Karen Nielsen 4 S+1 Kn 450 18.0/12.0
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Agneta Johansson - Wiviann Hassel 4 S+1 5 450 18.0/12.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S+1 Kn 450 18.0/12.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Greger Jonsson - Marianne Falck 4 S+1 8 450 18.0/12.0
Peter Moricz - Anders Nordberg Claudia Sjöberg - Christer Ekberg 3NT N+1 5 430 10.0/20.0
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Stig Unoson - Björn Klefbohm 6 S-1 Kn -50 5.0/25.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Mats Andersson - Ulla Lundström 6 N-1 Kn -50 5.0/25.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Elsa Olsson - Birgit Hartman 6 S-1 Kn -50 5.0/25.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson 5 S-1 Kn -50 5.0/25.0
Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 6 S-2 3 -100 0.0/30.0
Monica Gilhorn - Anita Martinsson     - 15.3/-