Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.07

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
1075
Dkn32
53
Ekn97
#
63
K75
Kkn107
10862
#
KD9842
986
82
53
#
Ekn
E104
ED964
KD4

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N10910710
S10910710
Ö34363
V34363
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT S+2 7 460 29.0/1.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT S+2 10 460 29.0/1.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 4 N+1 8 450 26.0/4.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT S+1 5 430 23.0/7.0
Agneta Johansson - Wiviann Hassel Elsa Olsson - Birgit Hartman 3NT S+1 7 430 23.0/7.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Mona Andersson - Maj-Britt Nordberg 4 N= K 420 17.0/13.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 N= 8 420 17.0/13.0
Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= K 420 17.0/13.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Peter Moricz - Anders Nordberg 4 N= K 420 17.0/13.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bengt Brynell - Sonja Lindblom 3 S= 6 110 12.0/18.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 2 Ö-1 E 100 10.0/20.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT S-1 6 -50 5.0/25.0
Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning Mats Andersson - Ulla Lundström 3NT S-1 6 -50 5.0/25.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3NT S-1 6 -50 5.0/25.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3 S-1 6 -50 5.0/25.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Östen Svantesson - Klas Bellander 3 S-2 6 -100 0.0/30.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren     - 16.2/-