Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.07

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
K4
D10
864
EK10865
#
Dkn109863
96

kn943
#
E752
E875
EKD52
#

Kkn432
kn10973
D72

Optimalt kontrakt: 7NTD N-6 -1400
 NT
N86607
S85602
Ö566135
V566135
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Brynell - Sonja Lindblom Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 4 V+2 E -480 23.0/7.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 V+2 E -480 23.0/7.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren 4 V+2 E -480 23.0/7.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Mats Andersson - Ulla Lundström 4 Ö+2 E -480 23.0/7.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Marianne Servin - Ulla Öberg 4 V+2 E -480 23.0/7.0
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 5 V+1 E -480 23.0/7.0
Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson Peter Moricz - Anders Nordberg 4 V+2 E -480 23.0/7.0
Agneta Johansson - Wiviann Hassel Greger Jonsson - Marianne Falck 4 V+2 E -480 23.0/7.0
Mona Andersson - Maj-Britt Nordberg Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 5 Ö+2 E -510 11.0/19.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Marianne Wästberg - Irma Romare 4 V+3 E -510 11.0/19.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bibi Jönsson - Willy Landgren 5 V+2 E -510 11.0/19.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 V+3 E -510 11.0/19.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 5D V+1 K -750 6.0/24.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Claudia Sjöberg - Christer Ekberg 5D N-4 E -800 4.0/26.0
Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 6 V= E -980 2.0/28.0
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Östen Svantesson - Klas Bellander 6 V+1 E -1010 0.0/30.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander     - 11.2/-