Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Syd giv
alla i zon
D10964
E64
9
K1042

109853
EDkn742
75
Kkn832
KDkn2
10
983
E75
7
K8653
EDkn6

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N96497
S96497
Ö47946
V47946
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 N+1 K 140 42.0/2.0
Gun Bellander - Ulla Öberg Åke Lindström - Britt Lindberg 2 N+1 K 140 42.0/2.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 3 N= 10 140 42.0/2.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 S+2 E 130 37.0/7.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 2 S+2 E 130 37.0/7.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 S+1 E 110 31.0/13.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 S+1 E 110 31.0/13.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 S= E 110 31.0/13.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 S= E 110 31.0/13.0
Bodil Wikström - Christina Leander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 5 V-1 9 100 26.0/18.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Johan Dieden - Per Henriks 4 N-1 K -100 20.0/24.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 N-1 K -100 20.0/24.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N-1 10 -100 20.0/24.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Greger Jonsson - Marianne Falck 4 N-1 E -100 20.0/24.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Bert Jehpsson - Bengt Nilsson 1NT S-1 10 -100 20.0/24.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S-2 7 -200 11.0/33.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Karen Nielsen - Thomas Davy 3 S-2 10 -200 11.0/33.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N-2 10 -200 11.0/33.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 4 N-2 K -200 11.0/33.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT N-3 K -300 6.0/38.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+2 9 -680 4.0/40.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4D V= 9 -790 1.0/43.0
Gunilla Wallin - Klas Bellander Mona Andersson - Rolf Bergström 4D V= 9 -790 1.0/43.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar     - 21.3/-