Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Väst giv
ingen i zon
Ekn875
KD
105
kn1052
9
E1043
Ekn962
763
D1032
865
K83
D98
K64
kn972
D74
EK4

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N96797
S96797
Ö47646
V47646
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N= 2 400 44.0/0.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N= 5 140 42.0/2.0
Mona Andersson - Rolf Bergström Karen Nielsen - Thomas Davy 1NT S= 6 90 40.0/4.0
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 1 N= 8 80 38.0/6.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Johan Dieden - Per Henriks 2NT S-1 6 -50 32.0/12.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-1 5 -50 32.0/12.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N-1 8 -50 32.0/12.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bodil Wikström - Christina Leander 4 N-1 8 -50 32.0/12.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 N-1 K -50 32.0/12.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Gun Bellander - Ulla Öberg 4 N-2 3 -100 17.0/27.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N-2 8 -100 17.0/27.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 N-2 3 -100 17.0/27.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3 S-2 9 -100 17.0/27.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Sanna Clementsson - Simon Ekenberg 4 N-2 4 -100 17.0/27.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 N-2 3 -100 17.0/27.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N-2 3 -100 17.0/27.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Gunilla Wallin - Klas Bellander 3 N-2 3 -100 17.0/27.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Bert Jehpsson - Bengt Nilsson 3 N-2 3 -100 17.0/27.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunilla Ljung - Göran Nilsson 3 N-2 8 -100 17.0/27.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 3NT S-3 2 -150 4.0/40.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Greger Jonsson - Marianne Falck 4 N-3 8 -150 4.0/40.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT S-3 6 -150 4.0/40.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT S-4 2 -200 0.0/44.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl     - -/16.9