Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Väst giv
alla i zon
kn9764
652
EKkn2
6
K3
943
D9654
K94
D2
KD
1073
Ekn10753
E1085
Ekn1087
8
D82

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N5610106
S5610106
Ö86335
V86335
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Bengt Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N= K 620 43.0/1.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 4 N= E 620 43.0/1.0
Bodil Wikström - Christina Leander Gun Bellander - Ulla Öberg 4 Ö-2 8 200 39.0/5.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö-2 E 200 39.0/5.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 S+1 3 170 29.0/15.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 3 S+1 4 170 29.0/15.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S+2 4 170 29.0/15.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N+2 E 170 29.0/15.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 S+1 K 170 29.0/15.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Gunilla Wallin - Klas Bellander 3 N+1 3 170 29.0/15.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+2 K 170 29.0/15.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 S+1 4 170 29.0/15.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 S+1 3 140 15.0/29.0
Johan Dieden - Per Henriks Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+1 K 140 15.0/29.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 S= K 140 15.0/29.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Greger Jonsson - Marianne Falck 2 S+1 K 140 15.0/29.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 S= 3 140 15.0/29.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 2 S+1 4 140 15.0/29.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 N-1 E -100 7.0/37.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 3 S-1 3 -100 7.0/37.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bert Jehpsson - Bengt Nilsson 2 Ö+1 8 -110 4.0/40.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S-2 K -200 1.0/43.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Agneta Johansson - Lars Svensson 4 S-2 K -200 1.0/43.0
Mona Andersson - Rolf Bergström     - 20.0/-