Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Nord giv
ingen i zon
K
kn
EKD7632
K1093
E9652
D762
5
kn54
Dkn843
EK854
10
ED
107
1093
kn984
8762

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -980
 NT
N78101
S78101
Ö6412126
V6412126
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karen Nielsen - Thomas Davy Sven Grahn - Wiveca Lindström 6 V-2 Kn 100 44.0/0.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 Ö-1 K 50 41.0/3.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Greger Jonsson - Marianne Falck 5 Ö-1 8 50 41.0/3.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mona Andersson - Rolf Bergström 3 Ö+1 4 -170 38.0/6.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Rutger Persson - Claes Nilsson 5D N-2 E -300 36.0/8.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Åke Lindström - Britt Lindberg 4 V= E -420 34.0/10.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Johan Dieden - Per Henriks 5 Ö= 4 -450 25.0/19.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bibi Jönsson - Willy Landgren 5 Ö= 4 -450 25.0/19.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 Ö+1 Kn -450 25.0/19.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö+1 Kn -450 25.0/19.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Gunilla Wallin - Klas Bellander 4 V+1 E -450 25.0/19.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö+1 Kn -450 25.0/19.0
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 5 Ö= 8 -450 25.0/19.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö+1 Kn -450 25.0/19.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 4 Ö+2 Kn -480 12.0/32.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 V+2 E -480 12.0/32.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 Ö+2 4 -480 12.0/32.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Milan Korac - Bengt Nilsson 5 V+1 E -480 12.0/32.0
Bert Jehpsson - Bengt Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 4 Ö+2 10 -480 12.0/32.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Gun Bellander - Ulla Öberg 6D N-3 E -500 4.0/40.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 6D N-3 E -500 4.0/40.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Björn Klefbohm - Magnus Friberg 6D N-3 E -500 4.0/40.0
Bodil Wikström - Christina Leander Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 6D N-4 D -800 0.0/44.0
Agneta Johansson - Lars Svensson     - -/21.9