Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Öst giv
ingen i zon
92
9863
1054
Ekn93
Dkn
Ekn1052
D2
KD75
K10753
KD7
kn987
6
E864
4
EK63
10842

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N76554
S76554
Ö66887
V66887
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V-3 9 150 44.0/0.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 V-2 9 100 36.0/8.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 V-2 9 100 36.0/8.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Mats Andersson - Claudia Sjöberg 4 V-2 2 100 36.0/8.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 V-2 4 100 36.0/8.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 V-2 10 100 36.0/8.0
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 V-2 9 100 36.0/8.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V-2 9 100 36.0/8.0
Mona Andersson - Rolf Bergström Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V-1 3 50 28.0/16.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 V= 9 -110 19.0/25.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Johan Dieden - Per Henriks 2 V= 10 -110 19.0/25.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 V= E -110 19.0/25.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Milan Korac - Bengt Nilsson 1 Ö+1 E -110 19.0/25.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö= 9 -110 19.0/25.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Greger Jonsson - Marianne Falck 2 V= 2 -110 19.0/25.0
Gunilla Wallin - Klas Bellander Gunilla Ljung - Göran Nilsson 2 V= 9 -110 19.0/25.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 V= 4 -110 19.0/25.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 2 V+1 E -140 9.0/35.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Bert Jehpsson - Bengt Nilsson 2 V+1 E -140 9.0/35.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Christer Östberg - Jan Walhagen 2 Ö+2 E -170 6.0/38.0
Bodil Wikström - Christina Leander Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V= 9 -420 3.0/41.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 V= 9 -420 3.0/41.0
Gun Bellander - Ulla Öberg Sanna Clementsson - Simon Ekenberg 3NT V+1 9 -430 0.0/44.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 14.1/-