Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Kvissleby BK » Partävling fredag 2017-10-13 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2017-10-13

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Siv Röding - Staffan Långström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 Ö+1 E -130 10/0
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 1 V+2 6 -140 8/2
Margareta Långström - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT V+3 2 -210 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V+1 Kn -430 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V+1 2 -430 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö+2 K -460 0/10

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Siv Röding - Staffan Långström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 1NT S+2 D 150 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist Pass   8/2
Margareta Långström - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT S-1 Kn -100 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT N-2 10 -200 2/8
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 1 N-2 Kn -200 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N-2 K -200 2/8

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S= K 420 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+1 2 140 7/3
Margareta Långström - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 3 S= 2 140 7/3
Siv Röding - Staffan Långström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 S-1 8 -50 3/7
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3 S-1 10 -50 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S-2 9 -100 0/10

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Bergström - Ove Bergström 5D V-5 7 1400 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Siv Röding - Staffan Långström 1NT V+3 6 -180 8/2
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 1 V+4 7 -200 5/5
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 2 V+3 7 -200 5/5
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5 V= E -600 1/9
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Margareta Långström - Evy Wåglöf 3NT Ö= 9 -600 1/9

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Margareta Långström - Evy Wåglöf 2NT Ö+1 6 -150 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Siv Röding - Staffan Långström 3NT Ö= 4 -400 8/2
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö= 8 -420 5/5
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 4 Ö= 4 -420 5/5
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö+1 2 -450 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö+2 2 -480 0/10

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N+1 Kn 450 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Siv Röding - Staffan Långström 4 N= D 420 8/2
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N+4 K 230 6/4
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 N+1 Kn 170 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3 S+1 K 170 3/7
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö-1 5 100 0/10

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S= E 140 9/1
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3 S= E 140 9/1
Erik Eriksson - Lasse Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V+1 K -150 5/5
Siv Röding - Staffan Långström Margareta Långström - Evy Wåglöf 4 Ö+1 D -150 5/5
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 5 V= E -600 2/8
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 5D Ö= E -750 0/10

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 Ö-3 8 150 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö-2 6 100 8/2
Siv Röding - Staffan Långström Margareta Långström - Evy Wåglöf 4 Ö-1 Kn 50 6/4
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT V= 3 -120 4/6
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 2 V+1 4 -140 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3NT V= 2 -400 0/10

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 5 V-2 K 200 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 2 V+2 9 -130 6/4
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 3 V+1 K -130 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 4 Ö= E -130 6/4
Siv Röding - Staffan Långström Margareta Långström - Evy Wåglöf 2NT Ö+2 4 -180 2/8
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT V+1 2 -630 0/10

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 2NT N= 8 120 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Margareta Långström - Evy Wåglöf 2NT N-1 K -100 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3NT N-1 K -100 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Siv Röding - Staffan Långström 2NT N-1 K -100 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N-2 9 -200 1/9
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3NT N-2 K -200 1/9

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 N= 10 140 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3 V-1 E 50 8/2
Margareta Bergström - Ove Bergström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3 V= K -140 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V+1 E -170 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Siv Röding - Staffan Långström 3 V+1 E -170 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V= 7 -420 0/10

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Margareta Långström - Evy Wåglöf 2 S+1 K 110 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 Ö-2 E 100 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3 V-2 9 100 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Siv Röding - Staffan Långström 2 S= 6 90 4/6
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V= D -140 2/8
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 4 N-3 2 -300 0/10

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö+1 5 -110 9/1
Margareta Långström - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö= D -110 9/1
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 2 N-2 8 -200 4/6
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Siv Röding - Staffan Långström 2 N-2 9 -200 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 N-2 8 -200 4/6
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S-3 E -300 0/10

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 1NT Ö-4 3 200 9/1
Margareta Långström - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N+3 3 200 9/1
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Siv Röding - Staffan Långström 3 S+1 9 170 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 1NT S+2 6 150 4/6
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 N-1 3 -50 1/9
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT S-1 9 -50 1/9

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Siv Röding - Staffan Långström 3NT S+1 5 630 10/0
Margareta Långström - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N+1 E 130 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 3 N+1 E 130 7/3
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N= K 110 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 Ö-1 10 50 2/8
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 5 N-1 E -100 0/10

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Siv Röding - Staffan Långström Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 6 N+1 10 1010 6/4
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 6 S+1 4 1010 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 6 N+1 2 1010 6/4
Margareta Långström - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 6 N+1 9 1010 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 6 N+1 3 1010 6/4
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S+3 9 510 0/10

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S+1 6 430 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3NT S= 4 400 6/4
Margareta Långström - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N= 5 400 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3NT S= 4 400 6/4
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 S= 4 110 2/8
Siv Röding - Staffan Långström Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3NT S-1 6 -50 0/10

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3 Ö-3 7 150 10/0
Siv Röding - Staffan Långström Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 1NT Ö-2 4 100 7/3
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 Ö-2 7 100 7/3
Margareta Långström - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V-1 E 50 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT Ö= 5 -90 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 N-2 K -200 0/10

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3NT V-3 2 300 8/2
Margareta Långström - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2NT V-3 2 300 8/2
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3NT V-3 2 300 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT V-2 3 200 4/6
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT V= 2 -120 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Siv Röding - Staffan Långström 2NT V+1 3 -150 0/10

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 6NT V-2 2 200 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 2 V= 2 -110 8/2
Margareta Långström - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3 V+1 2 -170 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 V= 2 -620 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Siv Röding - Staffan Långström 4 V= 2 -620 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V= 2 -620 2/8

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S+1 7 650 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Siv Röding - Staffan Långström 4 S+1 D 650 6/4
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 4 S+1 7 650 6/4
Margareta Långström - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 4 N+1 7 650 6/4
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 4 S+1 D 650 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S-3 2 -300 0/10

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1 S+2 Kn 140 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 1 S+1 10 110 6/4
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 1 S+1 D 110 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Siv Röding - Staffan Långström 1 S+1 Kn 110 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Långström - Evy Wåglöf 1NT S= 5 90 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1 S= D 80 0/10

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Siv Röding - Staffan Långström 5 S= D 600 10/0
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 Ö-2 E 200 7/3
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö-2 4 200 7/3
Erik Eriksson - Lasse Jansson Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3 S+2 D 150 4/6
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N+1 2 130 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 S= D 110 0/10

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 6NT N= 2 990 10/0
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Långström - Evy Wåglöf 3NT N+3 2 490 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N+3 2 490 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Siv Röding - Staffan Långström 3NT N+2 7 460 3/7
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT N+2 3 460 3/7
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT N+3 3 210 0/10

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Långström - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö-5 7 500 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V-2 9 200 7/3
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Siv Röding - Staffan Långström 3NT Ö-2 K 200 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 S+1 4 110 4/6
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V-1 9 100 1/9
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö-1 5 100 1/9

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S+1 8 650 10/0
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 S= 9 620 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 4 S= 4 620 7/3
Margareta Långström - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S-1 8 -100 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S-1 3 -100 3/7
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Siv Röding - Staffan Långström 4 S-3 3 -300 0/10

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Siv Röding - Staffan Långström 5 V-3 10 150 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3NT Ö-1 Kn 50 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V+1 10 -170 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT V= 10 -400 4/6
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V= 10 -420 1/9
Margareta Långström - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V= 10 -420 1/9

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N+1 Kn 140 8/2
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 N+1 Kn 140 8/2
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 N= D 140 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö-1 E 50 4/6
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö= 2 -110 2/8
Siv Röding - Staffan Långström Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 Ö+1 Kn -170 0/10

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S+1 4 630 10/0
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+2 D 130 7/3
Siv Röding - Staffan Långström Erik Eriksson - Lasse Jansson 1 S+3 10 130 7/3
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 1 S+1 9 110 3/7
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 S+1 4 110 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Långström - Evy Wåglöf 4 S-1 E -100 0/10

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V-2 8 100 10/0
Siv Röding - Staffan Långström Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V-1 8 50 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 V-1 E 50 7/3
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 V= E -90 4/6
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Åsa Wallner - Leif Jansson 1 V+2 5 -110 2/8
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 3 Ö+1 E -130 0/10

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT N+2 3 150 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S= 5 110 8/2
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 Ö-1 3 50 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 2 S-1 5 -100 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 S-1 5 -100 3/7
Siv Röding - Staffan Långström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 4 S-2 2 -200 0/10

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V-1 8 100 9/1
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Långström - Evy Wåglöf 3NT Ö-1 3 100 9/1
Siv Röding - Staffan Långström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 5D S-2 2 -300 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 4 Ö= 3 -620 2/8
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V= 8 -620 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V= 8 -620 2/8

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Långström - Evy Wåglöf 3NT N+2 K 460 9/1
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3NT N+2 K 460 9/1
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3NT N+1 3 430 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N= 8 420 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N-1 8 -50 2/8
Siv Röding - Staffan Långström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 4 N-2 8 -100 0/10