Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2017-12-06 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2017-12-06

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 2 V+3 6 -200 8.0/0.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Astrid Ericson - Siv Röding 4 V+2 K -480 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 V+3 D -510 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Erling Lidin - Olle Eriksson 5 V+2 K -510 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 V+3 K -510 2.0/6.0
Erik Eriksson - Stig Engström     - -/4.5

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 5 S= 9 600 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 5D Ö-2 K 300 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 Ö-1 D 50 4.0/4.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Astrid Ericson - Siv Röding 5 N-2 E -200 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Erling Lidin - Olle Eriksson 4 Ö= D -420 0.0/8.0
Erik Eriksson - Stig Engström     - -/4.5

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Erling Lidin - Olle Eriksson 2 V-1 9 100 8.0/0.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Astrid Ericson - Siv Röding 1NT N-1 6 -50 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Lilly Arborelius 2NT S-1 2 -50 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2NT V+1 5 -150 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 3NT V+1 2 -630 0.0/8.0
Erik Eriksson - Stig Engström     - -/4.5

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 3 V-2 9 200 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3 V-2 9 200 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Erik Eriksson - Stig Engström 2 V-1 9 100 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 1 S-1 E -100 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 V= 7 -140 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/3.9

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT Ö-2 5 100 7.0/1.0
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö-2 3 100 7.0/1.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 3NT V-1 5 50 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Erik Eriksson - Stig Engström 3NT Ö-1 5 50 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 2 Ö-1 3 50 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/3.9

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 5 V-1 E 100 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Erik Eriksson - Stig Engström 3NT V= 5 -600 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V= Kn -600 4.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT V= Kn -600 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+1 7 -630 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/3.9

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 1NT S+3 2 180 8.0/0.0
Erik Eriksson - Stig Engström Astrid Ericson - Siv Röding 1NT S+2 7 150 6.0/2.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S= K 90 4.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 1 V+1 4 -110 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 V+1 2 -140 0.0/8.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius     - -/3.5

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT N+1 9 430 8.0/0.0
Erik Eriksson - Stig Engström Astrid Ericson - Siv Röding 3NT N= 9 400 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT N= 2 400 5.0/3.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT N+3 5 180 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 2NT N+1 9 150 0.0/8.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius     - -/3.5

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 5 Ö-2 E 200 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4D N-3 3 -500 6.0/2.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö+1 8 -650 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö+1 9 -650 3.0/5.0
Erik Eriksson - Stig Engström Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö+2 E -680 0.0/8.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius     - -/3.5

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S= K 110 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Åsa Wallner - Leif Jansson 5 S-1 2 -100 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Stig Engström 2NT N-2 6 -200 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 2NT N-2 10 -200 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Lilly Arborelius 5 S-2 K -200 2.0/6.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman     - -/3.9

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N= 5 110 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3 Ö+2 4 -150 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3 V+2 9 -150 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Stig Engström 3NT Ö= K -400 1.0/7.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 5 V= 9 -400 1.0/7.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman     - -/3.9

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Stig Engström 4 N= 5 620 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 4 N= 5 620 7.0/1.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S= Kn 600 4.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 N-1 5 -100 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Åsa Wallner - Leif Jansson 6 N-2 5 -200 0.0/8.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman     - -/3.9

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 1NT S+2 3 150 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Stig Engström 2 N= 7 110 6.0/2.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Astrid Ericson - Siv Röding 1NT S= 3 90 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2 V= E -110 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 S-2 4 -200 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/3.3

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Bernt Pettersson - Sören Sörlén 6NT Ö-1 5 50 7.0/1.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Stig Engström 6 V-1 E 50 7.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 5 Ö+1 5 -420 4.0/4.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Astrid Ericson - Siv Röding 3NT V+2 9 -460 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT V+3 9 -490 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/3.3

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Stig Engström 3NT V-3 2 150 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 1NT S+1 4 120 6.0/2.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Astrid Ericson - Siv Röding 1NT S= 4 90 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö= 10 -110 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 N-3 5 -300 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/3.3

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Johan Arborelius - Lilly Arborelius 2 V+1 Kn -140 8.0/0.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT V= 2 -600 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V= 2 -600 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V+2 7 -660 1.0/7.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 3NT Ö+2 8 -660 1.0/7.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.9

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4D V-1 Kn 100 8.0/0.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 V-1 5 50 6.0/2.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT Ö= 4 -400 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 3NT V+1 4 -430 1.0/7.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V+1 4 -430 1.0/7.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.9

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 S+1 E 170 8.0/0.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 Ö-1 8 50 6.0/2.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3 V+1 8 -170 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 V+2 8 -170 3.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 3 V+2 6 -200 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf     - -/3.9

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 4 S+1 E 450 6.0/2.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 N+1 Kn 450 6.0/2.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 N+1 3 450 6.0/2.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N= Kn 420 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S= 10 400 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.2

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT V-1 K 100 7.0/1.0
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V-1 3 100 7.0/1.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3 V= E -140 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö+2 Kn -680 2.0/6.0
Erik Eriksson - Stig Engström Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 3NT V+3 E -690 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.2

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 S+1 9 650 8.0/0.0
Erik Eriksson - Stig Engström Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 3NT N+1 D 630 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3NT N+1 5 630 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S+1 9 630 4.0/4.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3NT S= 9 600 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/4.2

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N+2 3 170 8.0/0.0
Erik Eriksson - Stig Engström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 N-1 E -50 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 Ö+1 7 -170 3.0/5.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3 Ö+1 K -170 3.0/5.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 4 Ö= D -620 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.9

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 6 Ö-4 D 400 8.0/0.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 6NT Ö-1 6 100 6.0/2.0
Erik Eriksson - Stig Engström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 3NT V= Kn -600 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö+2 D -660 2.0/6.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 6NT Ö+1 Kn -1470 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.9

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Johan Arborelius - Lilly Arborelius 4 S+1 6 450 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 S= Kn 420 4.0/4.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 S= Kn 420 4.0/4.0
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 4 S= Kn 420 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+3 Kn 200 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.9

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3D Ö-6 9 1700 8.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2D Ö-3 8 800 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 3D Ö-2 4 500 4.0/4.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 V-1 5 100 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 2 S-1 D -50 0.0/8.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag     - -/3.8

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 1 Ö+4 Kn -200 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 Ö= 6 -620 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö= 9 -620 5.0/3.0
Erik Eriksson - Stig Engström Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 Ö+1 4 -650 1.0/7.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö+1 E -650 1.0/7.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag     - -/3.8

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 V-1 2 50 8.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT V= 8 -400 6.0/2.0
Erik Eriksson - Stig Engström Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 Ö= Kn -420 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman 4 V= Kn -420 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Astrid Ericson - Siv Röding 4 V= D -420 2.0/6.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag     - -/3.8

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 3NT V-2 2 100 8.0/0.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erling Lidin - Olle Eriksson 2 Ö= E -110 6.0/2.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2NT Ö= E -120 4.0/4.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Eriksson - Stig Engström 2 Ö+1 6 -140 2.0/6.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT V= 6 -400 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/3.8

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N+1 5 650 5.0/3.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Eriksson - Stig Engström 4 N+1 5 650 5.0/3.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erling Lidin - Olle Eriksson 4 S+1 7 650 5.0/3.0
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N+1 K 650 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 5D V-1 E 200 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/3.8

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT N+2 8 460 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Tomas Holmin - Kerstin Hedehag 3NT N+1 8 430 4.0/4.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT N+1 7 430 4.0/4.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Erik Eriksson - Stig Engström 3NT N+1 8 430 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erling Lidin - Olle Eriksson 4 S= 10 420 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/3.8

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V-1 E 50 8.0/0.0
Erik Eriksson - Stig Engström Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V+1 9 -170 4.0/4.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 V+1 E -170 4.0/4.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 V+1 9 -170 4.0/4.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 V= 9 -420 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/4.3

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Erling Lidin - Olle Eriksson 5 V-1 Kn 100 8.0/0.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 3 V= 2 -110 6.0/2.0
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S-3 K -150 4.0/4.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2NT V+2 7 -180 2.0/6.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 S-4 7 -200 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/4.3

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans-Arne Frelin - Selmer Åhman Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö-2 K 100 8.0/0.0
Erik Eriksson - Stig Engström Erling Lidin - Olle Eriksson 5 S-1 5 -50 6.0/2.0
Tomas Holmin - Kerstin Hedehag Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 Ö+1 6 -170 4.0/4.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö= K -420 2.0/6.0
Johan Arborelius - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 4D Ö= 4 -590 0.0/8.0
Astrid Ericson - Siv Röding     - -/4.3