Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lomma BK » Sommar med Handikapp 2017-07-18 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lomma BK

Sommar med Handikapp 2017-07-18

Bricka 1

Lomma BK, Lomma, Skåne, Sverige 2017.07.18

Nord giv
ingen i zon
Kkn108
K943
92
D73
D764
1062
KD108
96
953
Dkn
Ekn76
K852
E2
E875
543
Ekn104

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N971088
S971088
Ö36345
V36345
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgit Larsson - Christina Westesson Magnus Wahlström - Karin Wahlström 3 N+2 9 200 38.0/0.0
Nils Erlandsson - Lars Persson Rita Bergman - Elisabeth Lord 3 S+1 10 170 32.0/6.0
Karin Amiel - Gunvor Sällvik Siv Larsson - Ulla Lindén 2 S+2 9 170 32.0/6.0
Eva Nordh - Marianne Ohlsson Bertil Mårtensson - Vivi Mårtensson 2 S+2 10 170 32.0/6.0
Bo Persson - Jan Ekbrand Ann-Mari Andersson - Hans Lundström 2 S+2 K 170 32.0/6.0
Kerstin Eberhardt - Anders Bengtsson Helena Lindmark-Månsson - Lennart Månsson 2 S+2 9 170 32.0/6.0
Göran Stigsson - Sanna Stigsson Eva Bartosch - Anita Narfeldt 1NT S+2 D 150 25.0/13.0
Tomas Lessing - Uno Olsson Ruth Andersson - Birgitta Sturfelt 1NT S+2 8 150 25.0/13.0
Birgitta Andersson - Ulla Berngarn Elna Brodin - Kenth Paulsson 3 S= K 140 16.0/22.0
Leif Nötesjö - Jan Lundius Eva Erlandsson-Ström - Anjila Koul 3 S= 8 140 16.0/22.0
Bengt Herzman - Anita Åberg Marianne Olsson - Edmund Svensson 3 S= 9 140 16.0/22.0
Peter Aspe - Monica Lessing Margareta Drugge - Ulla Wallman 2 N+1 E 140 16.0/22.0
Jackie Lundh - Mats Wallin Jerker Persson - Wlodek Tugendraich 3 S= K 140 16.0/22.0
Lars Ekelund - Kerstin Ekelund Thomas Lundström - Mimmi Lundström 1 N+2 6 140 16.0/22.0
Stefan Rössel - Monica Almqvist Astrid Engwall - Kurt Green 2 S+1 9 140 16.0/22.0
Per-Ingemar Nilsson - Jörgen Nilsson Ted Jablonowski - Barbara Jablonowska 1NT N+1 6 120 8.0/30.0
Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson Bert Hellqvist - Stig Leth 2 S= 9 110 6.0/32.0
Ingrid Peterson - Lennart Svensson Kjell-Erik Nordgren - Arne Dahlberg 3 Ö-2 E 100 4.0/34.0
Berit Nilsson - Gert-Ingmar Nilsson Trygve Fahlstedt - Tord Persson 1NT Ö-1 5 50 2.0/36.0
Kristina Borglid - Elsa Rybäck Agneta Hult - Ulla-Britt Ahlgren Pass   0.0/38.0
Per-Olof Mundt - Rolf Möller     - -/19.1