Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Väst giv
alla i zon
#
9874

Kkn10974
kn109
#
D62
2
ED86532
KD
#
Kkn105
K108754

E86
#
E3
EDkn963

75432

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N76655
S76655
Ö67788
V67788
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 5D V-5 Kn 1400 48/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö-4 E 400 45/3
Kent Hermansson - Lars Becklén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5 V-4 Kn 400 45/3
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö-2 E 200 34/14
Åke Lindström - Britt Lindberg Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3NT V-2 Kn 200 34/14
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Louise Grandinsson - Christina Leander 4 V-2 Kn 200 34/14
Roger Olsson - Birgitta Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT V-2 Kn 200 34/14
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Mats Andersson - Gun Bellander 4 Ö-2 E 200 34/14
Karen Nielsen - Thomas Davy Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö-2 E 200 34/14
Olle Persson - Stefan Eriksson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT V-2 9 200 34/14
Björn Karlsson - Ann Bomark Rutger Persson - Claes Nilsson 3NTD Ö-1 7 200 34/14
Bodil Mörnstad - Carin Millar Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V-2 10 200 34/14
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Daniel Matus 3NT Ö-1 9 100 17/31
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Wiviann Hassel - Monica Lessing 3NT V-1 Kn 100 17/31
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V-1 Kn 100 17/31
Per Henriks - Anders Wirgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö-1 Kn 100 17/31
Jane Brändemar - Nina Nilsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V-1 9 100 17/31
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö-1 7 100 17/31
Monica Gilhorn - Mona Berge Anita Olofsson - Ulf Öjing 3NT V-1 9 100 17/31
Christina Kronlund - Thomas Ålander Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V-1 9 100 17/31
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3NT V= Kn -600 4/44
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT V= Kn -600 4/44
Hans Antolin - Sven Grahn Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3NT Ö= Kn -600 4/44
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT V= 9 -600 4/44
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT V= 4 -600 4/44